Modüled Logo Tasarımı, solar enerji logo
Solar Enerji Led Aydınlatma Logo Tasarımı

MODÜLED Solar Enerji Led Aydınlatma firmasına yapılan logo tasarımı şirketin kimliğini ve sektörünü yansıtmasına özen gösterilmiştir. Solar enerji ve led aydınlatma ürünleri dikkate alınarak logo tasarım için bir çok rakip firmaların logolarına benzemeyen (güneş sembolü kullanılmayan) özgürce sınırsız süre ile alternatif çalışmalar üretildi.

Tasarım sürecinde, faaliyet gösterdiği solar enerji sektörünün sembollerinden güneş paneli detay kesiti M harfine ve D harfinin üzerine düşen led ışık etkisi tasarımda kullanılmıştır. Binlerce font arasından bu çizim fikrine en uygun ve farklı olabilecek fontun belirlenip üzerinde düzenlemeler yapıldıktan sonra solar panel detay kesit ve led ışık etkisi çizimi entegre edilmiştir. Logo alt açıklaması "solar enerji led aydınlatma" arasına led çağrışımı yapan 3 adet mavi, yeşil, kırmızı renkleri yerleştirilerek tamamlandı. Evet sonunda benzersiz oldu..

Tabi ki profesyonel bir logo tasarımı; rakip firmaların logolarına benzemeyen, dikkat çekicilik ve akılda kalıcılık, günümüzün minimal (sade fakat basit değil) tasarım konseptinde olmasının yanında kolay ve sorunsuz da kullanılabilmeli. Uzaktan bile kolay algılanabilmeli (açık hava ve iç mekan reklam tasarımlarında), farklı zemin renkler ve malzemelerde ek işlem yapılmadan uygulanabilmeli. Ayrıca, baskılı işlerde kesimler de düşünülmelidir, kesim olduğunda logonun bir kısmı kaybolmamalı. Yaratılan logonun kullanım alternatiflerinin kolay ve fazla olması bir çok görsel çalışmalarda logodan özgün tasarımlar üretme imkanları da sunmasıdır.

Bunun gibi bir logo da olması gerekenler göz ününde bulundurularak fikirsel altyapı, tasarım ve kullanılabilirlik birlikte bütünleştirilerek MODÜLED logo tasarımı son halini almıştır.

Amaç mükemmele ulaşmaksa, TüyoGraf bazen birkaç, bazen onlarca sınırsız alternatif ve süre ile logo tasarımı yaratır. "tamam harika oldu" denildiğinde iş bitmiştir.

Logo ve grafik tasarımda birkaç alternatife sıkışıma zorunluluğu yaşamadan, sınırsız özgür fikir ve hayallerle yaratıcılık mümkün olacağından, profesyonel logo tasarım üretmek için engeller kaldırılmalıdır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir