Modüled Solar Enerji Led Aydınlatma Katalog

Solar enerji aydınlatma katalog çalışması ve logo tasarımı ile Modüled firmasının kimliğini, ürün ve hizmetlerinin tanıtımına katkı sağlanmıştır. TüyoGraf'ın grafik tasarım tecrübesi ve yetenekleri ile katalog Türkçe ve İngilizce olarak 32 sayfa olarak oluşturulmuştur. Kapak tasarımı zemin rengi turuncu ve iç sayfalarda turuncu-açık sarı kullanılarak, güneş paneli, armatür ve ürünlerin belirgin görünmesi ve güneş-ışık-ısı etkisi yaratması tasarımda tercih edilmiştir. Yol Armatürleri, Solar Aydınlatma, Park Aydınlatmaları, Projektörler, Endüstriyel Aydınlatma gibi 6 ana ürün grubu ve her ürün grubu içerisinde farklı modelleri barındıran ürün çeşitleri Modüled Solar Enerji Led Aydınlatma Katalog tasarımında yer almaktadır. Ürünlerin özelliklerini içeren tabloların sade, kolay okunacak ve anlaşılacak şekilde tasarımının yapılması sağlanmıştır.

İnternet ortamında web sitesinde de ürün ve hizmetleri tanıtılır iken, daha farklı faydaları olacağı düşüncesi ile katalog tasarımı yapıldı. Basılmış tasarımın daha özel etki yaratması özelliği bu girişimde etkili olmuştur.

 

Katalog Neden Önemlidir?

Katalog basılmış haliyle somut bir üründür. Firmalar ürün ve hizmetlerini web sitesi, sosyal medya veya dijital ortamlar (online veya dijital katalog) ile de tanıtır ve faydalarını görür. İnternet ve dijital ortamlarda zaman saniyelerledir, etkileme gücü de buna göredir. Müşterinize verdiğiniz basılmış katalog çok daha somuttur, daha gerçekçidir, dokunur, istediği an istediği gibi inceler. Etkileyici yapılmış kataloğunuzu müşteriniz kendi masasının, dolabının görünen yüzünde tutarak gözünün önünden ayırmaz. Bu nedenle de kataloğunuzdaki içeriklerin akılda kalıcılığı ve yarattığı etki çok daha fazla olur. Profesyonelce yapılmış etkileyici tasarım, kaliteli baskı teknikleri, baskı uygulamaları, kesimler, kağıt cinsleri ve kalınlıkları ile desteklenerek müşterilerinize güçlü pozitif hisler yaratma konusunda kataloglar önemlidir. Ayrıca her görsel, her zeminde ve ortamda farklı görülür, farklı his yaratır. Hizmet ve ürünleri mümkün olduğu kadar farklı şekillerde göstererek tanıtmak ise katalog yapımı önemsenmelidir.

Amaç mükemmele ulaşmaksa, TüyoGraf bazen birkaç, bazen onlarca sınırsız alternatif ve süre ile katalog tasarımı yaratır. Ta ki "tamam, harika oldu" denilene kadar..

Birkaç alternatife sıkışıp kalma endişesi yaşamadan yaratıcı katalog sayfa tasarımı yapmak artık mümkün.