Logonuzun Kurumsal Kimliğinizdeki Önemi

Kurumsal Logo Tasarım, şirketinizdeki ürünler, ilkeler, pazarlama politikaları, satış metotları, çalışanlarınızın kimlikleri veya her şey marka kimliğinizi oluşturur. Kısacası, müşterilerinizin işletmenizden aldığı mesajdır. Bu kimlik, ürünlerinizi diğer satıcıların ürünlerinden ayıran ad, tasarım veya sembolden oluşabilir.

Günümüzde tüketiciler alışveriş yapmadan önce dijital ortamlardan (sosyal medya, internet gibi..) markanız hakkında incelemeler yaparlar. Bundan dolayı şimdiye kadar hiç bu kadar marka kimliği önemli olmamıştır. Kurumsal kimliğiniz, şirketinizin itibarını gösterir. Başka bir deyişle, “siz odada değilken insanların işletmeniz hakkında söyledikleri şeydir.”. Bu kurumsal kimlik, siz ve müşterileriniz arasındaki bağı kurmayı sağlar.

MARKA; SESİ OLAN, DUYGU UYANDIRAN ve MESAJ YAYAN BİR KİŞİDİR.. / Richie Norton

Doğru yönetilen değerli ve güçlü markaların başarılarının arkasında tüketicilerin kalbine girebilmek anlayışı önem taşır. Örneğin, tüketici kendi tarzına uyan, hoşuna giden ürünü pahalı da olsa diğer ürünlere tercih edebilmektedir.

TüyoGraf, Kurumsal Logo Tasarım ve Kurumsal Kimlik Çalışmalarıyla Firmanıza Değer Katar..

Kurumsallaşma, markalaşma fikri firma kuruluşunda başlamalı ki, bazen uzun sürebilecek bu süreçte marka alt yapısı doğru kurulabilsin.

Firma veya ürünün; yapısını, tarzını, çizgisini, felsefesini, ruhunu, bırakmak istediği algı, his gibi özelliklerini yansıtacak marka kimliği için, en önemli ve en öncelikli olarak oluşturulması gereken kurumsal logo tasarımı ve kurumsal kimlik tasarımları markalaşmanın ilk adımıdır. Böylelikle planlanan tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde, bu marka kurumsal kimlik tasarımları esas alınarak farklı mecralardaki tanıtım ve reklam tasarımları üretilir.

Başlıca Çalışmalar,

• Logo, Amblem Tasarımları
• Firma, Marka İsmi Oluşturma
• Firma, Marka Tasarım Konsepti Oluşturma
• Kurumsal Slogan
• Kartvizit, Antetli Kağıt, Zarf, Cepli Dosya, Föy

Kurumsallaşma ve Markalaşma atılımı için iletişime geçiniz

Sınırsız Alternatif ve Süre ile Şirketinizi Yükseltecek Kurumsal Logo Tasarımına Sahip Olmanız için Beklemeyin..

Logo ve Kurumsal Kimlik Örnekleri →

Şirket Kurumsal Logosunun Önemi

Logolar bir şirketin bir şekille ifadesidir. Bir şirketin kendisi hakkındaki söylediği şeyleri ifade eder. Kırtasiye malzemeleri, kartvizitler, web siteleri ve pazarlama ve reklam araç ve uygulamalarında bir işletmenin kaynak göstermesidir.

Logo tasarımları, markanızın kimliğinin temelidir. Müşteriler logonuzu gördükleri anda şirketinizin ne olduğu hakkında bir fikir edinir. Şöyle ki; bir elma görüldüğünde Apple markası akla gelir. Müşterilerinizin sizi farklı objelerle hatırlamasını, düşünmesini sağlayacak kurumsal logo tasarım sahibiyseniz, onların size ulaştıracaktır.

Şirket logoları sadık müşterileri çekip ve tutmasından dolayı tüketicilerinizde güven oluşturmanıza yardımcı olur. Potansiyel bir alıcı web sitenize giriş yapmadan veya mağazanıza girmeden önce, kısmen kurumsal logo tasarım görünümü ile karşılaşarak ilk izlenim sahibi olur. Profesyonel, temiz görünümlü bir logonuz varsa, müşterilerinize profesyonel bir şirket sunma olasılığınız daha yüksektir.

Profesyonel Kurumsal Logo Tasarım Kriterleri Nelerdir?

Tabi ki profesyonel bir logo tasarımı; rakip firmaların logolarına benzemeyen, dikkat çekicilik ve akılda kalıcılık, günümüzün minimal (sade fakat basit değil) tasarım konseptinde olmasının yanında kolay ve sorunsuz da kullanılabilmeli. Nasıl ki; Starbucks'ın logosu bir kahve çekirdeği değilse bir logo da kendi sektörünü ifade etmeyebilir. Uzaktan bile kolay algılanabilmeli (açık hava ve iç mekan reklam tasarımlarında), farklı zemin renkler ve malzemelerde ek işlem yapılmadan uygulanabilmeli. Ayrıca, kullanılacak alanlara göre logonun yatay ve dikey versiyonlarının da üretilmeli. Promosyon, baskılı işlerde tek renk ve kesimler de düşünülmelidir, kesim olduğunda erkek-dişi diye tanımlanan kısımlarda logonun bir kısmı kaybolmamalı. Yaratılan logonun kullanım alternatiflerinin kolay ve fazla olması bir çok görsel çalışmalarda logodan özgün tasarımlar üretme imkanları da sunmasıdır.

Bir Kısım Kurumsal Logo Tasarım Örnekleri
İhtiyacınız Olan Kurumsal Logo Tasarım Sahibi Olmak İçin