Kurumsal Logo Tasarım

Logonuzun Kurumsal Kimliğinizdeki Önemi

Kurumsal Logo Tasarım, şirketinizdeki ürünler, ilkeler, pazarlama politikaları, satış metotları, çalışanlarınızın kimlikleri veya her şey marka kimliğinizi oluşturur. Kısacası, müşterilerinizin işletmenizden aldığı mesajdır. Bu kimlik, ürünlerinizi diğer satıcıların ürünlerinden ayıran ad, tasarım veya sembolden oluşabilir.

Günümüzde tüketiciler alışveriş yapmadan önce dijital ortamlardan (sosyal medya, internet gibi..) markanız hakkında incelemeler yaparlar. Bundan dolayı şimdiye kadar hiç bu kadar marka kimliği önemli olmamıştır. Kurumsal kimliğiniz, şirketinizin itibarını gösterir. Başka bir deyişle, “siz odada değilken insanların işletmeniz hakkında söyledikleri şeydir.”. Bu kurumsal kimlik, siz ve müşterileriniz arasındaki bağı kurmayı sağlar.

MARKA; SESİ OLAN, DUYGU UYANDIRAN ve MESAJ YAYAN BİR KİŞİDİR.. / Richie Norton

Doğru yönetilen değerli ve güçlü markaların başarılarının arkasında tüketicilerin kalbine girebilmek anlayışı önem taşır. Örneğin, tüketici kendi tarzına uyan, hoşuna giden ürünü pahalı da olsa diğer ürünlere tercih edebilmektedir.

TüyoGraf, Kurumsal Logo Tasarım ve Kurumsal Kimlik Çalışmalarıyla Firmanıza Değer Katar..

Kurumsallaşma, markalaşma fikri firma kuruluşunda başlamalı ki, bazen uzun sürebilecek bu süreçte marka alt yapısı doğru kurulabilsin.

Firma veya ürünün; yapısını, tarzını, çizgisini, felsefesini, ruhunu, bırakmak istediği algı, his gibi özelliklerini yansıtacak marka kimliği için, en önemli ve en öncelikli olarak oluşturulması gereken kurumsal logo tasarımı ve kurumsal kimlik tasarımları markalaşmanın ilk adımıdır. Böylelikle planlanan tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde, bu marka kurumsal kimlik tasarımları esas alınarak farklı mecralardaki tanıtım ve reklam tasarımları üretilir.

Başlıca Çalışmalar,

• Logo, Amblem Tasarımları
• Firma, Marka İsmi Oluşturma
• Firma, Marka Tasarım Konsepti Oluşturma
• Kurumsal Slogan
• Kartvizit, Antetli Kağıt, Zarf, Cepli Dosya, Föy

Kurumsallaşma ve Markalaşma atılımı için iletişime geçiniz

Sınırsız Alternatif ve Süre ile Şirketinizi Yükseltecek Kurumsal Logo Tasarımına Sahip Olmanız için Beklemeyin..

Logo ve Kurumsal Kimlik Örnekleri →

Şirket Kurumsal Logosunun Önemi

Logolar bir şirketin bir şekille ifadesidir. Bir şirketin kendisi hakkındaki söylediği şeyleri ifade eder. Kırtasiye malzemeleri, kartvizitler, web siteleri ve pazarlama ve reklam araç ve uygulamalarında bir işletmenin kaynak göstermesidir.

Logo tasarımları, markanızın kimliğinin temelidir. Müşteriler logonuzu gördükleri anda şirketinizin ne olduğu hakkında bir fikir edinir. Şöyle ki; bir elma görüldüğünde Apple markası akla gelir. Müşterilerinizin sizi farklı objelerle hatırlamasını, düşünmesini sağlayacak kurumsal logo tasarım sahibiyseniz, onların size ulaştıracaktır.

Şirket logoları sadık müşterileri çekip ve tutmasından dolayı tüketicilerinizde güven oluşturmanıza yardımcı olur. Potansiyel bir alıcı web sitenize giriş yapmadan veya mağazanıza girmeden önce, kısmen kurumsal logo tasarım görünümü ile karşılaşarak ilk izlenim sahibi olur. Profesyonel, temiz görünümlü bir logonuz varsa, müşterilerinize profesyonel bir şirket sunma olasılığınız daha yüksektir.

Profesyonel Kurumsal Logo Tasarım Kriterleri Nelerdir?

Tabi ki profesyonel bir logo tasarımı; rakip firmaların logolarına benzemeyen, dikkat çekicilik ve akılda kalıcılık, günümüzün minimal (sade fakat basit değil) tasarım konseptinde olmasının yanında kolay ve sorunsuz da kullanılabilmeli. Nasıl ki; Starbucks'ın logosu bir kahve çekirdeği değilse bir logo da kendi sektörünü ifade etmeyebilir. Uzaktan bile kolay algılanabilmeli (açık hava ve iç mekan reklam tasarımlarında), farklı zemin renkler ve malzemelerde ek işlem yapılmadan uygulanabilmeli. Ayrıca, kullanılacak alanlara göre logonun yatay ve dikey versiyonlarının da üretilmeli. Promosyon, baskılı işlerde tek renk ve kesimler de düşünülmelidir, kesim olduğunda erkek-dişi diye tanımlanan kısımlarda logonun bir kısmı kaybolmamalı. Yaratılan logonun kullanım alternatiflerinin kolay ve fazla olması bir çok görsel çalışmalarda logodan özgün tasarımlar üretme imkanları da sunmasıdır.

Bir Kısım Kurumsal Logo Tasarım Örnekleri
İhtiyacınız Olan Kurumsal Logo Tasarım Sahibi Olmak İçin

Grafik Tasarım Teklif Formu

Bir Mesaj Kadar Yakınız..

Sizi yükseltecek en uygun ve en faydalı grafik tasarım teklif (logo, katalog, kurumsal kimlik, kartvizit ve reklam tasarımları) sahibi olmanız için, grafik tasarım teklif formu kullanarak ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin belirlenmesi ve belirtmeniz, sahibi olacağınız grafik projelerinizin sağlıklı başlaması için oldukça önemlidir.

Grafik Tasarım Teklif Formu

  İhtiyaçlar
  Logo Tasarım (Tipografi)Logo Tasarım (Amblem)Kurumsal KimlikKatalog Tasarımıİmaj KartvizitDijital Katalog (sayfa çevirme efekti)Broşür TasarımıGörsel OluşturmaGörsellerin DüzeltilmesiSosyal Medya TasarımlarıWeb Sitesi Slider TasarımıVideo AnimasyonOutdoor Tasarımları (Tabela, Billboard, Raket..)Dergi-Gazete Reklam TasarımıSlogan OluşturmaFirma-Marka İsmi Yaratma


   

  Grafik Tasarım Teklif Sunmada Fiyatlandırma

  Grafik Tasarım, Fikir-Sanat-Teknoloji hizmeti sağladığından dolayı mal veya ürün satın almaktan veya satmaktan farklılık göstermekte. Her grafik tasarım hizmet sağlayıcısının size ne kadar ve nasıl fikir-sanat-teknolojiyi sunacağı farklılık göstermektedir. Bununla birlikte, her firmanın nasıl bir grafik sitesine ihtiyaç duyacağı, sektörü, piyasası ve firma kişiliğine göre değişmekte. Bu nedenle standart bir fiyat olmayıp belirlenen gerçek ihtiyaçlara göre özel fiyat belirlenmektedir.
  Bu yüzden hazır elbise almak yerine, terziye bedeninize ve zevkinize en uygun elbise diktirmenin size sağlayacağı gerçek fayda ile yükselmeniz kaçınılmazdır. Maliyet ve fiyatlar da bunlara göre değişmektedir.

  Ürün ve Hizmet Satın Almak Arasındaki 5 Önemli Fark

  1. Ürünler somuttur. Fizikseldirler, onlara dokunabilir, görebilir, hissedebilir ve koklayabilirsiniz. Hizmetler ise soyuttur.

  2. İhtiyaç karşılama. Bir ayakkabı satın aldığınızda onu hemen giyip, görmeye ve kullanmaya devam ediyorsunuz. Doktorunuzun muayenehanesinden ayrıldığınızda, işlemden ne kadar ve ne zaman fayda sağlayacağınız belli olmayabilir.

  3. Kaliteyi karşılaştırmak. Tüketiciler için alınan hizmetin kalitesini değerlendirmek, satın alınan ürünün kalitesinden çok daha zordur. Kepek önleyici bir şampuan alırsanız ve daha az kepek varsa işe yarar. Ama avukat iyi bir boşanma davası mı ayarladı? mahkeme sonuçlanana kadar sonucu bilemeyebilirsiniz.

  4. Bir ürünü iade etmek, bir hizmeti iade etmekten çok daha kolaydır. Çünkü bir hizmet sunulduğu gibi tüketilir. Mümkündür, ancak genellikle tüketici için çok daha zordur.

  5. Bir hizmetin sunulduğu ve tüketilmediği her gün sonsuza kadar kayıptır. Bu yolculukta koltuklar satılmazsa, asla satılmaz - sonsuza dek kayıptır. Ürünler ise daha uzun ömürlüdür. Rafa bir koyulan gömlek bugün satılmazsa, bir süre sonra satma imkanı vardır.

   

  logo tasarım uygulama

  Logo Tasarım Uygulama

  Logo Tasarım Uygulama PROEKİP Elektrik - Enerji

  Kurumsallaşma atılımı yapan PROEKİP Elektrik-Enerji firmasına yapılan logo tasarım uygulama ile şirketin kimliğini yansıtması sağlanmıştır. Öncelikle, firma kişiliğinin yanında sektörünü yansıtmasına özen gösterildi. Faaliyet alanları da (•Bina Elektrik Tesisatı •Topraklama Tesisatı •Topraklama Ölçümü •Telefon Tesisatı •Network Sistemleri •Paratoner Tesisatı •Elektrik Panoları •Güneş Enerji Sistemleri •Kompanzasyon Panoları •Aydınlatma Tesisatı •Diafon Sistemleri •Güvenlik Sistemleri •Uydu Sistemleri •Telefon Santralleri •Proje Taahhüt işleri •Yeraltı Kablo Arıza) dikkate alınarak logo tasarım için bir çok rakip firmaların logolarına benzemeyen özgürce sınırsız süre ile alternatif çalışmalar üretildi.

  Tasarım aşamasında daha çok faaliyet gösterdiği elektrik sektörünün yansıması olan yıldırım, şimşek simgesi kullanılmıştır. Trafolar üzerinde yer alan bu simge ile insanlar elektriği bu şekilde algıladılar ve bu algı iyice yerleşmiş durumdadır. Üretilen birçok alternatif çalışmalarda şimşek simgesinin farklı uygulamaları (renk, şekillendirme), firma ve sektöre uygun farklı font alternatiflerinin farklı uygulamaları (büyük-küçük harf, renk, şekillendirme gibi..) kullanıldı. Amblem de üretilerek logonun içine entegre edilmesiyle orjinallik sağlanmış oldu. Amblemden de farklı tasarımlar üretme imkanı sağlanmasını mümkün kılmıştır.

  Tabi ki profesyonel bir logo tasarımı; rakip firmaların logolarına benzemeyen, dikkat çekicilik ve akılda kalıcılık, günümüzün minimal (sade fakat basit değil) tasarım konseptinde olmasının yanında kolay ve sorunsuz da kullanılabilmeli. Uzaktan bile kolay algılanabilmeli (açık hava ve iç mekan reklam tasarımlarında), farklı zemin renkler ve malzemelerde ek işlem yapılmadan uygulanabilmeli. Ayrıca, kullanılacak alanlara göre logonun yatay ve dikey versiyonlarının da üretilmesinin yanında, baskılı işlerde kesimler de düşünülmelidir, kesim olduğunda logonun bir kısmı kaybolmamalı. Yaratılan logonun kullanım alternatiflerinin kolay ve fazla olması bir çok görsel çalışmalarda logodan özgün tasarımlar üretme imkanları da sunmasıdır.

  Bunun gibi bir logo da olması gerekenler göz ününde bulundurularak fikirsel altyapı, tasarım ve kullanılabilirlik birlikte bütünleştirilerek PROEKİP Elektrik-Enerji logo tasarım uygulaması son halini almıştır.

  Amaç mükemmele ulaşmaksa, TüyoGraf bazen birkaç, bazen onlarca sınırsız alternatif ve süre ile logo tasarımı yaratır. "tamam harika oldu" denildiğinde iş bitmiştir.

  Birkaç alternatife sıkışıma zorunluluğu yaşamadan, sınırsız özgür fikir ve hayallerle yaratıcılık mümkün olacağından, profesyonel logo tasarım üretmek için engeller kaldırılmalıdır..