asansör logo tasarımı
Asansör Logo Tasarım

Asansör Logo Tasarım Aselka Asansör firmasına yapılan logo tasarımı şirketin kimliğini ve sektörünü yansıtmasına özen gösterilmiştir. Asansör ürünleri ve hizmetleri dikkate alınarak logo tasarım için bir çok rakip firmaların logolarına benzemeyen özgürce sınırsız süre ile alternatif çalışmalar üretildi. Logo tasarım üretim sürecinde Aselka Asansör'ün "a" harfi üzerinde, farklı birkaç özellik kıstas alınarak alternatif çizimler üretildi. Aynı zamanda amblem olarak kullanılması düşünüldü. Aselka yazısına ve fontuna da uyması gerekiyordu. Firmanın istemiş olduğu yazı fontuna uygun şekilde, logo tasarım kriterlerinde "a" harfi çiziminden amblem oluşturuldu. Kolay anlaşılabilirliği, farklı alanlarda kullanılabilirliği ve amblemden tasarımlar üretilebilirliği önemli özelliklerinden olmuştur. Sadece amblem bile Aselka Asansörün farklılığını ve özgünlüğünü göstermekte.

 

Tabi ki profesyonel bir logo tasarımı; rakip firmaların logolarına benzemeyen, dikkat çekicilik ve akılda kalıcılık, günümüzün minimal (sade fakat basit değil) tasarım konseptinde olmasının yanında kolay ve sorunsuz da kullanılabilmeli. Uzaktan bile kolay algılanabilmeli (açık hava ve iç mekan reklam tasarımlarında), farklı zemin renkler ve malzemelerde ek işlem yapılmadan uygulanabilmeli. Ayrıca, baskılı işlerde kesimler de düşünülmelidir, kesim olduğunda logonun bir kısmı kaybolmamalı. Yaratılan logonun kullanım alternatiflerinin kolay ve fazla olması bir çok görsel çalışmalarda logodan özgün tasarımlar üretme imkanları da sunmasıdır. Bu nedenle, logo tasarlanırken, günümüzde vektörel çizim teknikleri kullanılır. Vektörel çizimlerde küçültme, büyültme ve baskı kalitesi açısından logo için hiçbir problem oluşmaz, detaylar kaybolmaz.

Bunun gibi bir logo da olması gerekenler göz ününde bulundurularak fikirsel altyapı, tasarım ve sorun yaratmayan kullanılabilirlik birlikte bütünleştirilerek logo tasarımı son halini almıştır. Logo tasarımı teslim edilirken üzerinde her türlü değişiklik ve düzenlemenin yapılabileceği  Adobe Illustrator, PDF, CorelDraw gibi vektör programlarında teslim edilir

Amaç mükemmele ulaşmaksa, TüyoGraf bazen birkaç, bazen onlarca sınırsız alternatif ve süre ile logo tasarımı yaratır. "tamam harika oldu" denildiğinde iş bitmiştir.

Logo ve grafik tasarımda birkaç alternatife sıkışma zorunluluğu yaşamadan, sınırsız özgür fikir ve hayallerle yaratıcılık mümkün olacağından, profesyonel logo tasarım üretmek için engeller kaldırılmalıdır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.